Кошик
244 відгуків
Ручний інтрумент та будівельна хімія
+380 (99) 755-10-34

Що таке СВП і принцип її роботи?

Що таке СВП і принцип її роботи?

Ця стаття буде корисна початківцям і досвідченим майстрам по облицювання поверхні плиткою.

Прочитавши цю статтю Ви дізнаєтеся:

- що таке система вирівнювання плитки(СВП);

- принцип роботи;

- тонкощі при роботі з СВП для отримання якісного результату.

Визначення

Система Вирівнювання Плитки (коротко СВП) ― допоміжний інструмент майстра-плиточника , який складається з трьох елементів: основа(або затискач), клин і ключ(або інструмент). Рис.1-4.

Рис.1.Затискач (або Основа)

Рис.2. Клин

Ключ (або Інструмент)

Рис.4. СВП в дії.

Чому система? Тому що, тільки доповнюючи один одного в роботі ці три елемента виконують свою функцію. Розміри і якість пластика у різних виробників відрізняється, але конструкція і принцип роботи на початок 2018 року однаковий.

Клин і ключ елементи багаторазового використання. Затиск - витратний матеріал.

Принцип роботи системи вирівнювання плитки.

Робота системи вирівнювання плитки полягає в максимальному вирівнюванні в одну площину двох суміжних плиток. Це відбувається завдяки створенню натягу або напрузі між двома осями: віссю Затиску і віссю Клина. Чим сильніше затягуєте Клин, тим сильніше напруга і процес вирівнювання плитки. Але , не варто затягувати понад норми, т. к. Клин може розсовувати плитки.

Основні функції СВП

1.Вирівнювання суміжних плиток в одну площину.

2. Підвищення якості облицювання поверхні в цілому.

У деяких випадках СВП дозволяє прискорити процес облицювання поверхні.

Завдання СВП

1. Контроль усадки цементного плиткового клею, так як це процес фізично непідконтрольний майстрам.

2. Формування ширини міжплиточних шви на ряду з дистанційними пластиковими хрестиками.

Хрестики не виконують функції СВП, а СВП виконує завдання хрестиків.

Ключ для СВП

При щоденній роботі з СВП або при облицювання поверхні плиткою великих обсягів рекомендується застосовувати Ключ для СВП. Ключ для СВП - це інструмент який служить зняття напруження з пальців рук при затягування клина в основу. Перед роботою з СВП необхідно відрегулювати під Ключ товщину плитки.

Заміс цементного плиткового клею

Одним з секретом якісної облицювання поверхні плиткою є правильне зачиннення плиткового клею. Правильне зачиннення плиткового клею це також і один із секретів правильного застосування СВП. Правильне зачиннення плиткового цементного клею - точне дозування компонентів, змішування компонентів на низьких обертах електроінструменту і повторне перемішування суміші через 3-5 хв.

Поетапна інструкція застосування СВП

1. Після приготування і нанесення клею на поверхню клеєм першу плитку.

2. Області вставки основ СВП під плитку очистити від плиткового клею, щоб клей не видавлювали у шов.Це полегшить процес демонтажу СВП на наступний день.

3. Вставити затискачі СВП під плитку, відступивши від краю плитки приблизно за 50мм. Намагайтеся працювати так, щоб клей не потрапив між затиском СВП і плиткою, так як це призведе до збільшення ширини шва.

4. Поклеїти наступну плитку, вирівняти площину і після цього вставити клин в основу СВП. Якщо зробити навпаки, то основи затискачі можуть обриватися, і не принести бажаного результату.

5. Для фіксації і додаткового вирівнювання суміжних плиток затягнути клини ключем.

6. Якщо плитковий клей потрапив у шов і ви цього не помітили в день наклеювання плитки, то демонтувати СВП бажано на наступний день.

7.Якщо Вам необхідно зістикувати вчора і сьогодні поклеиную плитку, то затискачі СВП необхідно вставляти заздалегідь ще свіжий клей. Ця рада буде корисний і для тих, хто залишає поклейку підрізування на наступний день.

8. Для демонтажу СВП на наступний день необхідно гумовим молотком нанести різкий удар в торець затиску СВП. Якщо Ви нанесете удар в тильну частину клина, то це призведе до розриву основи по середині затиску, а не в основі, що в свою чергу призведе до додаткового втрату часу на видалення залишків затискачів із швів.

Детальна інструкція застосування системи вирівнювання плитки

Витрата затискачів СВП

Систему вирівнювання плитки можна застосовувати на різних розмірах плитки. Розрахунок витрат затискачів залежить від трьох факторів:

1.Розмір плитки.

2.Особливості розкладки плитки.

3. Виробник СВП.(уточнення: мелкогабаритная або великогабаритна СВП.)

Прочитавши цю статтю,тепер Ви розумієте, що собою являє система вирівнювання плитки, принцип роботи і найголовніше, що необхідно зробити, що б отримати від цього інструменту максим користі при мінімальних витрата часу.

Дякую за увагу, з повагою Михайло.


Перейти до вибору системи вирівнювання плитки: https://strojmarket.kharkov.ua/g9249856-sistema-vyravnivaniya-plitki

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner