Інструменти для роботи з цементної і епоксидної затіркою
Шановні майстри, всім привіт!
У цій статті я поділюся з Вами своїми думками щодо інструменту для нанесення і формування клею для плитки як на цементній, так і на епоксидній основі. Я покажу Вам набір інструментів, який допоможе в роботі як майстрам професіоналам, так і початківцям майстрам.
Перший інструмент у наборі - засіб індивідуального захисту (гумові рукавички. Гумові рукавички захистять Вашу шкіру від високого рівня ПШ цементного складу або високої в'язкості і адгезії епоксидної затірки, яку важко відмиватися при потрапить на шкіру рук.
Етап 1. Замішування затірки.
Робота з затіркою на цементному або епоксидному сполучному починається з замішування. Другий інструмент з набору — це ваги, бажано електронні, для точного дозування компонентів. Ваги — це не тільки комфорт в роботі, але і фактор впливає на якість, закладену виробником.
Після дозування, суміш необхідно вимішати. Для цього Вам знадобиться віночок для затирання. Це спеціальний віночок, перевага якого якісне вимішує суміш з мінімальним залученням повітря в склад.
Етап 2. Заповнення порожнини шва затіркою.
Після замішування затірки, склад необхідно нанести на плитку і заповнити шви між плитками. Для цього етапу роботи Вам знадобиться терка для заповнення затиранням шви між плитками. Терки бувають різних виробників, але структура у всіх однакова – по суті це пластикова гладилка з суцільною ручкою і гумовим покриттям на підставі. Якість і товщина гуми у різних виробників відрізняється, тому відрізняється і ціна.
Деякі виробники поділяють терки для затирання на два види: терки для затирання на епоксидному сполучному і терки для затирання на цементному сполучному.
Гума на терках для епоксидної затирання жорсткіше, більше особливих відмінностей Ви не знайдете, крім того не всім майстрам по душі терки з жорсткою гумою краю.
При купівлі терки для затирання швів приділіть увагу ручки терки, так як у всіх вона різна по висоті. Низька ручка буде зручно для тих, хто затірку завдає однією рукою, ручка вище для майстрів, які наносять затірку тримаючись за тертку двома руками.
Етап 3. Формування зовнішнього вигляду затирання між плитками.
Після заповнення порожнини шва, цементної затирання необхідно дати певну кількість часу, для початку процесу схоплювання складу. Цей період часу вказаний на упаковці всіх вітчизняних або імпортних виробників затірки.
Процес формування швів при роботі з епоксидної затірки, необхідно починати одразу після заповнення швів затіркою.
Формування зовнішнього вигляду затирання відбувається за допомогою помірно зволоженим стартовою повстяної мочалкою діагональними рухами від кута до кута плитки або методом вісімки. Посилання на відео з демонстрацією цього процесу:
Для дотримання площині і комфорту в роботі стартова повстяна мочалка кріпиться до тертці за допомогою липучки на звороті терки.
Стартова повстяна мочалка буває різної жорсткості. Як правило, біла менш жорстка, призначена для гладкої плитки, чорна - більш жорстка для плитки з рельєфом або структурою.
Невелика підказка: процес розмиття епоксидної затирання краще виробляти однією стороною повстяної мочалки, а зворотної кріпити до липучці. Це необхідно для того що б залишки затірки з мочалки не забивали липучку на терки. Чистою стороною мочалки наступного дня зручно розмивати очищувач від можливих розлучень епоксидної затірки на плитки.
Етап 4. Очищення плитки від залишків затірки.
Після того як Ви сформували шви повстяної мочалкою, залишки цементної або епоксидної затирання необхідно змити з плитки. Для цього Вам необхідно застосувати терки з мочалками або спеціалізовані мочалки на целюлозної або поролоновою основі.
Для великих обсягів робіт Вам допоможе терка з мочалкою. Терка з мочалкою працює в дуеті з відром плиточника, так як на цьому відрі є ролики для віджиму води з мочалки.
Для невеликих обсягів роботи, або якщо відро плиточника може заважати через відсутність місця в приміщенні, допоможуть Вам у роботі мочалки ручного віджиму.
За типом матеріалу, з яких зроблені, мочалки ручного віджиму діляться на два типу:
- на основі целюлози і
- на основі поролону.
Мочалки на основі целюлози краще вбирають воду і тому менше залишають розводів від затірки на плитки. Мочалки на основі поролону поступаються якістю, але при цьому коштують дешевше.
Процес змивання залишків затірки з плитки відбувається при наявності великої кількості води. Не забувайте постійно міняти воду, чим чистіше вода буде в момент очищення плитки, тим менше буде розлучень на плитці.
Етап 5. Фінішна очищення плитки.
При роботі з цементною затіркою на цьому етапі роботу з затіркою можна вважати закінченою. При роботі з епоксидної затіркою, на наступний день, поверхня плитки необхідно додатково промити за допомогою очищувача для епоксидної затірки. Це необхідно для очищення можливих пропусків або розлучень на плитці.
Важлива примітка!!! У зв'язку з різною фактурою плитки і різною структурою краю плитки, комбінація мочалок стартова + фінішна може негативно позначитися на естетики зовнішнього вигляду затірки. У цьому випадку застосування тільки фінішних мочалок буде доцільно.
Але перед початком роботи з затіркою у Вас повинен бути повний набір інструментів, так як не завжди Ви можете передбачити, яка мочалка краще спрацює для досягнення хорошого результату.
На цьому у мене все! Дякую за увагу!
Працюйте професійним інструментом!
Посилання для вибору і покупці інструменту для затирання швів: https://strojmarket.kharkov.ua/g29805229-instrumenty-dlya-zatirki
Відео по цій статті на нашому Youtube каналі: